Szeretném megtudni, hogy ilyen esetben mikor a kerékpár sáv elfogy azaz jelen esetben sárga szaggatott vonal lesz a folyamatos sárga vonalból és ezen szaggatott vonal kivezetésre kerül a járda vonaláig  és emiatt a kerékpáros az autósok részére fenntartott útrészre kell, hogy kijöjjön az eddig védett sávjából akkor az autósnak vagy a kerékpárosnak van e elsőbbsége  hisz ha a kerékpársáv megszűnik akkor ugye amennyire lehet jobbra kell tartson az autós is azaz a járda fele.

Amennyibe az autósnak van elsőbbsége akkor akár a kerékpáros meg is kell álljon amíg be nem engedik/el nem fogy a kocsisor, hogy besorolhasson!?

Várom válaszukat melyet előre is köszönök.

Lehet, hogy hihetetlen, de a KRESZ nem rendelkezik arról, mi van, ha elfogy a kerékpársáv.


Egyedül annyit ír a forgalomszervezési szabály, hogy ilyen esetekben kötelező a járművek elé, figyelmeztetésképpen, a kerékpárosok veszélyt jelző táblát elhelyezni.

A küldött képen viszont egyértelműen látszódik a kerékpársávot elválasztó útburkolati jel nyomvezetése, így a bicajos csak e vonal átlépésével tud a járművek által használt forgalmi sávba átsorolni.
A vonal átlépése viszont irányváltoztatásnak minősül, tehát ebben az esetben a kerékpáros köteles elsőbbséget adni – akár megállással is – az érkező járművek részére.


Balhésabb lenne a helyzet, ha a kerékpársáv jelzés megszűnéssel érne véget, azaz a bicajos egyszer csak a forgalmi sávban találja magát. Ebben az esetben ő megy egyenesen, és aki elé hajtana az váltana irányt.